Библиотека
Библиотека се налази у приземљу матичне школе и има 25 квадратних метара, са читаоницом која је због недостатка простора усупљена продуженом боравку укупно има 117 квадрата. У библиотеци се налази један рачунар, један компјутерски сто, један сто за рад библиотекара и две клупе за ученике и чланове секције.
Библиотечки фонд обухвата више од 5.100 књига (школска лектира, наслови из области историје, физике, верске наставе, географије, екологије, математике…)
Радно време библиотеке је од 8 до 14 сати.
Књиге којих нема у нашој библиотеци, можете пронаћи и на интернету
ПРОЈЕКАТ АНТОЛОГИЈА СРПСКЕ КЊИЖЕВНОСТИ
Дигитална едиција Антологија српске књижевности има преко 130 дела народне, старе и нове књижевности доступних за преузимање преко интернета: од средњовековних житија српских светаца и народне поезије и прозе, преко најзначајнијих дела књижевности XVIII и XIX века, до изузетних остварења с почетка XX века која нису под ауторским правима и важних савремених књижевних дела за чије су објављивање у овој едицији право дали сами аутори.
СРПСКА ДЕЧИЈА ДИГИТАЛНА БИБЛИОТЕКА
Збирка садржи 127 дигиталних копија књига из српске књижевности за децу. Национални уређивачки одбор, састављен од професора књижевности за децу и библиотекара, одабрао је књиге за децу узраста од 3 до 13 година које по свом садржају, уметничким, историјским и књижевним вредностима представљају сам врх српске књижевности за децу. Издавачи из Србије су, као сарадници НБС у овом значајном националном пројекту, уступили Библиотеци ауторска права за постављање целокупних књига у пуном тексту.
ПРОЈЕКАТ РАСТКО – БИБЛИОТЕКА СРПСКЕ КУЛТУРЕ НА ИНТЕРНЕТУ
Пројекат Растко је међународни пројекат електронске културне размене. Уједно је и прва интернет библиотека на српском језику. Реч је подухвату електронског архивирања и издавања научних и уметничких дела на интернету, која припадају српској и сродним културама, са циљем да та културна добра, нарочито она у јавном власништву, учини доступним проучаваоцима и поштоваоцима у свом целовитом облику и под стручним надзором. У оперативном смислу подухват спроводи стотинак учесника, научника и уметника из целог света, а до сада је објављено око 1000 разних аутора.
ДИГИТАЛНА БИБЛИОТЕКА ГРАДСКЕ БИБЛИОТЕКЕ ИЗ ЧАЧКА
Дигитална библиотека Градске библиотеке „Владислав Петковић Дис“ представља организовану и структуирану колекцију дигитализованог материјала из фондова Градске библиотеке, као и у власништву других установа или појединаца, који својом садржином и формом припада завичајној баштини Чачка и околине. Целокупан објављени материјал у Дигиталној библиотеци слободно је доступан за преузимање у некомерцијалне сврхе.