Дочек првака у школској 2017/2018. години

У ОШ „Десанка Максимовић“ овог 1. септембра у школске клупе село је 73 првака, од тога 61 првак у Матичну школу, а 12 првака у издвојена одељења у Враћевшници, Г. Црнући, Мајдану и Сврачковцима.2601

Традиционално ученици првог разреда имали су свечани пријем у Матичној школи у 7.30h, где су погледали приредбу, коју су за њих припремили ученици трећег разреда са својим учитељицама Душанком Грујић, Весном Ковачевић Мирковић и Весном Симовић и наставницом музичке културе Иваном Тодоровић.

После завршетка свечаног програма и обраћања директорке школе, која им је пожелела добродошлицу, пуно среће и успеха у школи и што више лепих тренутака у школским клупама, учитељи су извршили прозивку ђака и повели их у своје свечано украшене учионице, где су све ђаке прваке чекала изненађења.

У 10.00 h ђаци су са родитељима отишли својим кућама, пуни утисака и жагора од узбуђења због првог дана школе и звука школског звона.