Екскурзија ученика седмог разреда 2017.

Ученици седмог разреда 27/28. априла 2017. били су на дводневној екскурзији на релацији Горњи Милановац-Велика Плана-Пожаревац- Сребрно језеро- Лепенски вир- Кладово- Неготин-Зајечар- Горњи Милановац.

Полазак је био у 7 часова испред школе. Путовање смо наставили ка Крагујевцу са успутном паузом за доручак до Велике Плане. Ту смо посетили манастир Покајницу, који је у знак покајања за убиство кума, вожда Карађорђа, подигао Вујица Вулићевић новцем кнеза Милоша Обреновића. Пут смо наставили даље ка Пожаревцу и ту посетили галерију ,,Милена Павловић – Барили’’, Народни музеј, Саборну цркву и етно парк на Тулби. Затим смо кренули ка Костолцу где смо посетили Виминацијум , римски логор , из првог века. Даље смо наставили пут ка Сребрном језеру где смо имали слободно време за шетњу. Након тога смо наставили вожњу Ђердапском клисуром до Доњег Милановца где смо имали смештај у хотелу, вечеру ,дискотеку и ноћење.

Другог дана екскурзије након доручка у хотелу наставили смо пут и кренули у обилазак Лепенског вира , потом одлазимо до Кладова и обилазимо хидроелектрану ,, Ђердап ’’ , где смо након тога имали ручак. Пут нас је даље водио до Неготина где смо посетили Музеј Крајине, Мокрањчеву кућу и музеј Хајдук Вељка Петровића. Затим, одлазимо у Гамзиград, касноантички царски град. Са успутним паузама за одмор у Горњи Милановац стигли смо у касним вечерњим сатима.

Виолета Стевановић