СврачковциШколске вести

Екскурзија школске 2015/2016. године ИО Сврачковци

21. 05. 2016. године ученици из издвојеног одељења Сврачковци ишли су на једнодневну екскурзију.

Полазак је био у 07.15 испред школе у Сврачковцима. Удобним комбијем смо кренули пут Крагујевца. У Враћевшници придрузио нам се један аутобус са ученицима осталих теренских школа. Прва пауза је била у Шумарицама где смо посетили Меморијални комплекс Шумарице. У Крагујевцу смо посетили и чувени Акваријум где су ученици упознали многе рибе наших и тропских вода, али и различите водоземце, гмизавцима и безкичмењаке. По изласку из Акваријума настављамо пут ка Јагодини. Посетили смо Музеј воштаних фигура и ЗОО врт. Ученици су имали прилику да уживо виде тигрове, леопарде, мајмуне, кенгуре, камиле, медведе, вукове, разне врсте птица… Следећа дестинација је био парк Ђурђево брдо где су ученици имали слободно време за одмор, игру и шетњу до поласка за Горњи Милановац. Полако и без журбе уз дужу паузу за одмор и освежење у Меморијалном комплексу Шумарице стигли смо у Милановац у 19 часова.

Учитељице: Биљана Марковић и Вера Михаиловић