Еко ћошеШколске вести

Изложба Завода за заштиту природе Србије под називом „Заштита природе“

У галерији Културног центра од 27. 08. – 5. 09. 2015. год. одржана је изложба „Заштита природе“ чији је организатор Завод за заштиту природе Србије. Ученици шестог и седмог разреда ОШ „Десанка Максимовић“ су посетили изложбу заједно са предметним наставником Љубицом Савић 5.септембра.

Приказана су 83 ауторска снимка фотоаматера из целе Србије. Поред тога, посетиоци су могли да упознају гмизавце, водоземце и рибе Србије, као и листопадно и четинарско дрвеће и ретке и заштићене биљне врсте са црвене листе угрожених врста. Наглашено је да мањкају снимци из рудничко-таковског краја и да је фотоконкурс отворен током целе године. Ученицима су подељени флајери за фотоконкурс а добили смо на поклон и публикацију „Голија-Студеница“, МАВ Резерват биосфере, коју ћемо употребити у настави.

Љубица Савић, наставник биологије