Обележен Дан школе у Враћевшници (16. 05. 2019.)

У издвојеном одељењу Основне школе „Десанка Максимовић“ у Враћевшници, обележен је данас пригодним програмом Дан школе. Приредбу су отворили ученици нижих разреда сплетом глуме, рецитала и игре под називом “У славу пролећа“, а затим су најмлађи ученици школе, предшколци и прваци, извели песму „Ово је Србија“ уз одговарајућу кореографију. Песникињи по којој школа носи име, посвећен је скеч „Девојчица из Бранковине“, а ученици виших разреда су припремили драмско извођење одломка комедије „Избирачица“. Ученици наше школе су и ове године били активни на разним конкурсима, па су присутни гости имали прилику да чују песме младих песника, који су учествовали на вечерима љубавне и завичајне поезије у Културном центру Горњи Милановац и том приликом освојили запажене резултате. У част преминулом песнику Добрици Ерићу, поносу нашег краја, изведена је пригодна рецитаторска тачка уз поруку да ће остати међу нама као чудесни свитац који вечно живи. Ана Максимовић, ученица другог разреда, представила се композицијама на виолини, а програм је затворен Бајагином песмом „Када моје уши чују музику на струју“.

Мирјана Миленковић