Посетом Музеју рудничко – таковског краја, 4. 10. 2017. године, петаци дали свој допринос обележавању Дечје недеље

Традиционално, на почетку школске године, ученици 5. разреда, у пратњи наставнице историје, Весне Ацовић, организовано одлазе у посету Музеју рудничко – таковског краја. Ове школске године посета је уприличена у првој недељи октобра, 4. 10. 2017. године, како би ученици и на тај начин дали свој допринос обележавању Дечје недеље.

Посета Музеју предвиђена је Годишњим планом рада школе и Глобалним планом рада за наставу историје и има прецизне циљеве и задатке, а пре свега да се ученици упознају са начином рада, како нашег завичајног, тако и свих музеја, да науче да се понашају у музејима и да схвате колики је значај музеја у очувању традиције и проучавању прошлости.

Сви предвиђени циљеви и задаци остварени су.

Весна Ацовић