МајданШколске вести

Представа и посета Музеју рудничко-таковског краја

У среду, 1. 03. 2017. ученици из издвојених одељења Мајдан и Сврачковци посетили су матичну школу и одгледали позоришну представу „Зимске приче“, у реализацији позоришне трупе „МаximusArt“. (Текст и режија: Жељко Алексић; кореографија:Ана Алексић).

По завршетку представе, упутили смо се пешице ка Музеју рудничко-таковског краја. Ученици су приликом шетње обновили знања о саобраћају. У музеју нас је дочекала Ирена Ђорђевић, кустос педагог. Ученици су погледали поставку изложбе, археолога Игора Ђуровића „Порекло музичких инструмената код Срба“.

После тога су добили задатке да одговарају на питања из Радне свеске „Традиционална музика, песма и игра рудничко-таковског краја“ ауторке Ирене Ђорђевић, затим да боје разне цртеже који представљају букете цвећа, саксије цвећа, … Све што су радили добили су да понесу мамама и бакама за 8.март. Активности су завршене око 13 часова.

Учитељица Мирјана Вучетић