УНЕСКО клубШколске вести

Прослава дана Уједињених нација у ОШ „Десанка Максимовић“ 2015.

УНЕСКО клуб ОШ „Десанка Максимовић“ и ове године обележио је Дан Уједињених нација који се обележава у складу са програмом Генералне скупштине УН и УНЕСКО-а. Уједињене нације славе свој дан 24. октобар у знак сећања на усвајање Повеље светске организације која је ступила на снагу на тај дан 1945. године по завршетку Другог светског рата.

УНЕСКО је 2015. годину прогласио годином Михаила Пупина и Јована Цвијића. Програм којим је обележен овај важан међународни дан посвећен је Михаилу Пупину захваљујући коме је пре 100 година почела нова ера емитовања радио таласа и успостављања телекомуникација. Програм који је имао свечани и едукативни карактеримали су прилику да виде ученици и запослени у школи , као и гости из других горњомилановачких школа.