ВраћевшницаШколске вести

Прослава Светог Саве у Враћевшници – 27.01.2021.

Дан Светог Саве је ове школске године обележен у складу са тренутном епидемиолошком ситуацијом. Није било великих окупљања, приредба са малим бројем учесника је одржана у холу школе. Рецитатори: Марко Јеремић, Георгије Матић, Лена Луковић, Кристина Павловић, Мирослав Благојевић и Драгана Браковић су пригодним стиховима подсетили на живот и дело Светог Саве. Ученице Јована Браковић и Кристина Радовановић су отпевале песму Војислава Илића „Свети Сава“. Светосавском химном у извођењу ученица Наталије Радовановић и Ане Максимовић је отворен програм, а затворен је обраћањем Саре Јеремић, која је кроз речи Милована Витезовића присутне подсетила на обавезу да сачувамо све оно што је Свети Сава, утемељивач духовне историје Срба, изборио.