Прослава школске славе Светог Саве у ОШ ”Десанка Максимовић” – 27. 01. 2023.

Поводом прославе школске славе Светог Саве 27. 1. 2023. приказани су пригодни програми.

Поводом прославе школске славе Светог Саве 27. 1. 2023. приказан је пригодан програм који су приредили наставници српскога језика Ивана Ђорђевић, Горан Савић и наставница музичке културе Ивана Тодоровић.

Албум са прославе погледајте ОВДЕ

Традиционалну приредбу поводом Дана Светог Саве, ученици издвојеног одељења Основне школе „Десанка Максимовић“ у Враћевшници, ове године су приказали и у манастиру. Окупљени верници у манастиру Враћевшница су после литургије пропратили пригодан програм наших ученика, а затим су млади глумци и рецитатори наступили и у школи, пред својим другарима и наставницима. Поздравили су их уз песму, драмски текст и рецитал. Ученици су у манастиру добили традиционалне пакетиће, а овај свечани дан су завршили у духу заједништва, уз смех и слаткише које је обезбедила директорка школе.

Погледајте текст о прослави ОВДЕ

Ученици I/2 и I/3 су први час посветили лику и делу светог Саве.