УНЕСКО клуб

„Хавер Србија” поново у ОШ „Десанка Максимовић”

Организација Уједињених нација за образовање, науку и културу, УНЕСКО, установила је Међународни дан толеранције 1995. године. То је дан који се широм света обележава 16. новембра и који нас све подсећа на поштовање и уважавање другачијих од нас. Тим поводом, УНЕСКО клуб ОШ „ Десанка Максимовић” угостио је 7. децембра 2022. године представнике образовне организације „Хавер Србија”, која се залаже за борбу против предрасуда, дискриминације и антисемитизма. Организоване су две радионице за ученике од петог до осмог разреда и то за ученике 8. разреда радионица о Холокаусту, а за ученике од 5 до 7. разреда радионица о предрасудама и дискриминацији. Ученици су са задовољством прихватили представнике ове организације и радо су учествовали у свим активностима. Теме су им биле блиске и могли су отворено да воде дијалоге и размењују искуства из области религије и културе, да препознају, поштују и разумеју разноликости, да се супротстављају предрасудама и дискриминацији и развијају индивидуалне вештине за стварање инклузивне интерќултурне средине.

„Хавер Србија” већ дуги низ година има успешну сарадњу са ОШ „ Десанка Максимовић”, што се показало као веома корисно искуство и за ученике, и за наставнике ове школе. Надамо се да ће и следеће године, истим поводом, бити гости наше школе и пренети бројна искуства на наше ученике.