ИзлетинаставашколаШколске вести

Један дан распуста на излету у Београду

Према Годишњем плану рада школе, за ученике старијих разреда организован је излет у Београду, 17. јануара 2024. године у пратњи наставника Дарка Мијаиловића, Марине Николић и Весне Ацовић. Том приликом ученици су посетили  Јавни акваријум и тропикаријум где су имали прилику да виде рибице, водене и сувоземне биљке и ситне животиње са разних страна света, Историјски музеј Србије где су уживали у изложби највреднијих предмета  нововековних српских династија, Карађорђевић и Обреновић, Музеј науке и технике где су открили фасцинантни свет науке, технике и технологије и Цркву Светог Марка, налик на Грачаницу, грађену у српско византијском стилу. После реализованих посета ученици су  до повратка кући уживали у шетњи Кнез Михаиловом улицом.