ВраћевшницаШколске вести

Дечија недеља у Враћевшници (3 – 7. октобар 2022.)

У издвојеном одељењу Основне школе „Десанка Максимовић“ у Враћевшници, традиционално је обележена Дечија недеља петодневним програмом од 3. до 7. октобра. Част отварања Дечије недеље је припала ученицима петог разреда. Окупљене другаре су поздравили песмом коју су написали на часу литерарно-драмске секције. Посветили су је лепоти детињства и подсећању да треба уживати у сваком тренутку тог најлепшег животног периода. На исти начин су и затворили овогодишњу манифестацију. Током петодневних активности, ученици су долазили у школу у одећи одраслих, правили су необичне фризуре и одабрали три најкреативније, надметали се у спортским активностима. Посебан изазов је био замена улога наставник – учитељ, када су ученици имали прилику да одрже часове енглеског, српског језика и математике. Том приликом су показали висок степен одговорности и посвећености раду, пропративши сва упутства која су добили од својих наставника. Као што су ученици поручили приликом затварања Дечије недеље, надамо се да ће им и сви наредни дани бити весели као претходни.