Велика планинска трка 2019. године

Ученици ОШ „Десанка Максимовић “ и ученици Гимназије „Таковски устанак“, на позив пријатеља из планинарског друштва „Каблар“, узели су учешће на манифестацији „Велика планинска трка 2019“. Ова манифестација се традиционално одржава почетком септембра, а ученици ОШ „Десанка Максимовић“ трећу годину заредом учествују. Ове године су им се придружили и ученици горњомилановачке Гимназије.

Ученици су, са великим бројем планинара из целе Србије, кренули пут врха Каблара (895м) одакле се пружа предиван поглед на меандре Западне Мораве, Чачак, Рудник, Борач. Укупна дужина стазе била је око 15км, а висински успон преко 600м.

У пратњи ученика били су професори ОШ „Десанка Максимовић“ Весна Ацовић и Дарко Мијаиловић и професори Гимназије „Таковски устанак“ Драгица Кнежевић и Милица Павловић.