Прослава школске славе Светог Саве у ОШ ”Десанка Максимовић” – 27. 01. 2019.

Поводом прославе школске славе Светог Саве 27. 1. 2019. у холу наше школе приказан је пригодан програм који су приредили наставници српскога језика Виолета Стевановић, Горан Савић и наставница музичке културе Ивана Тодоровић.

Драмски део програма је модернизован текст Љубинке Недић који прати групу ученика који се кроз истраживачке задатке баве Растковим животом, одласком на Свету гору и замонашењем. Све то је употпунило хорско извођење „Химне о Светом Сави “, „Ко удара тако позно“, „Зато ти кличемо“ и „Маријо Славна“. Као и сваке године програм је пратио велики број ученика, родитеља и наставника. Пред крај нам се обратила директорка школе, Емина Ђурић, која нам је указала на многе животне вредности, поуке и мудрости о којима нам је говорио и Свети Сава, а које често заборављамо.

Након завршене приредбе у 12 часова је обављено и сечење славског колача где је поред запослених у школи присуствовао и известан број ђака и родитеља. Још једном смо показали да дух Светосавља никада не бледи.

Виолета Стевановић, наставник српског језика