Окружно такмичење из другог страног језика

У недељу, 24. марта 2019. године, у ОШ „Свети Сава” у Горњем Милановцу одржано је Окружно такмичење из другог страног језика. Наша општина је имала пет такмичара из француског језика, а ту су били још такмичари из Чачка и Ивањице. Ученица из ОШ „Десанка Максимовић”, тачније из издвојеног одељења из Враћевшнице, Тијана Радовановић, једина је у округу имала пласман на Републичко такмичење, освојивши друго место са 36 поена. Ова изузетна девојчица, своју љубав према француском језику манифестује и кроз припремање испита ДЕЛФ, који ће јој омогућити да своје знање озваничи, тј. да добије међународно признату диплому у познавању француског језика коју додељује Министарство Републике Француске. Тијана, коју је припремала наставница Сања Петровић, представљаће наш округ у познавању француског језика на Републичком такмичењу које ће се одржати 19. маја у Ћуприји.

Сања Петровић, професор француског језика