Еко ћошеШколске вести

Светски дан образовања о заштити животне средине

Светски дан образовања о заштити животне средине обележава се 26. јануара и он је пригодно обележен и у нашој школи

Ученици млађих разреда у школи у граду су на часу ликовне културе и код куће, уз помоћ родитеља, правили хранилице и кућице за птице од рециклираног материјала. Деца су се упознала из разних извора знања о птицама у околини, врстама хране и естетском обликовању хранилица.

У холу школе постављена је изложба, а ученици су за време одмора одгледали цртани филм о заштити животне средине ОЗЗИ-ОЗОН.

Хранилице и кућице биће постављене у околини школе и у близини домова ученика.

У холу школе у Враћевшници изложени су радови од рециклажног материјала као што су Еко – јелка, звезде и куглице од папира…

Оваквом активношћу шаљемо поруку о потреби скретања пажње широј јавности о очувању животне средине.