ВраћевшницаЕко ћошеШколске вести

Екологија и уметност

Поводом Светског дана образовања о заштити животне средине 26. јануара у издвојеном одељењу школе у Враћевшници наставница ликовне културе Јасмина Трнавац одржала је јавни час на тему: „Екологија и уметност“. Представљени су најзначајнији уметници 20. века, чији су радови утицали на буђење еколошке свести и на директан приказ могућег еколошког деловања у околини. Присутни су могли да виде еко-перформансе Јозефа Бојса, радове и грађевине Хундертвасера који се проред сликарства бавио и архитектуром, огромне просторне композиције од рециклажног материјала Вика Муница, еко-поруке на јавним површинама уметника Џона Фекнера.

Реакција присутних била је веома позитивна, а надамо се да је час отворио нове могућности еколошког деловања и инспирисао на нове акције.