Еко ћошеШколске вести

Наш школски сунчаник

У суботу 4. априла наши гости су били професор Милутин Тадић, аутор уџбеника из географије Заводова за уџбенике и наставна средства из Београда. Професор Тадић ради на Географском факултету Универзитета у Београду. Његова сарадница, астрофизичарка мр Наташа Станић, сарадница АД „Руђер Бошковић“ нам је одржала занимљива предавања о сунчаницима и планетаријумским пројекцијама. Група ученика је, уз Наташине инструкције направила мале сунчанике које смо испробали у школском дворишту. Добили смо и нове изазове за активно учење у виду сунчаника на зиду школе.

Посебно нам је драго што наши гости сматрају да смо на правом путу када је у питању наша оријентација на одрживи развој. Подржавају нас у нашим плановима и радо ће нам помоћи у њиховој реализацији.