Прослава школске славе Светог Саве у ОШ ”Десанка Максимовић” – 27. 01. 2018.

Поводом прославе школске славе Светог Саве и ове године у холу наше школе приказан је пригодан програм коју су приредили наставници српског језика Горан Савић, који је и аутор текста, Виолета Стевановић, Никола Арсенијевић и наставник музичке културе Ивана Тодоровић. Кроз рецитације и драмски текст ученици су говорили о животу и раду Светог Саве. Целокупан програм је прожет изузетним извођењем школског хора , који је као и увек употпунио доживљај целе свечаности. Програм је беседом отворила ученица осмог разреда Кристина Ковачевић. У програм су били укључени и ученици млађих разреда који су својим рецитацијама изазвали искрене емоције а то су: Елена Матовић, Теодора Томовић и Василије Ивановић. У драмском делу приредбе учествовао је велики број ученика: Вељко Нишавић, Јана Дмитровић, Лазар Миловановић, Давид Ђокић, Јован Стошић, Анђела Антић, Андреа Сарић, Теодора Јаковљевић, Урош Радовановић, Огњен Глишовић, Тијана Сретеновић, Анастасија Мијановић, Јасмина Царевић, Анђела Петровић, Милица Ђорђевић и Марко Ђоковић.

Приредба је одушевила ученике, њихове родитеље и наставнике који су дошли у великом броју и одушевљено седели у публици. Била је ово још једна прилика да се прошире и стекну нова знања о најзначајнијем српском светитељу.

Фотографије са приредбе:

Видео снимак приредбе: