Наставничка екскурзија 2017.

Колектив ОШ „Десанка Максимовић“ са својим колегама из ОШ „Момчило Настасијевић“ 27. и 28. августа 2017. године били су на наставничкој екскурзији у Голупцу у извођењу ТА „Матовић“.

Том прилико обишли су манастир Тумане, задужбину Милоша Обилића, где се чувају мошти светог Зосима. Ову светињу у којој вера чини чуда зову још и српски Острог. Колектив је имао задовољство и да крстари бродом по „Српском мору“, са обиласком средњовековне „Голубачке тврђаве“, после чега је уследила шетња најлепше уређеном стазом поред Дунава, у дужини од 4,5 км. После ноћења у Хотелу „Голубачки град“, на самој обали Дунава, колективи двеју школа запутио се у „Лепенски вир“, археолошко налазиште из доба неолита, а затим и у „Виминацијум“, римски град из 1. века нове ере, јединствен по налазишту римских терми, гробница, мамут парка и царског маузолеја.

Другог дана у вечерњим сатима после незаборавног провода и једне од наједукативнијих наставничких екскузија, радници двеју школа вратили су се својим кућама.

Емина Ђурић