Дани ћирилице Баваниште 2017.

На ликовном и литерарном конкурсу „Дани ћирилице Баваниште 2017.“ учествовали су, по први пут, ученици наших школа. Пристигло је преко 5000 ликовних радова. Категорије су биле разноврсне, од веза, преко лутака, калиграфије, илустрација народних песама и прича, до ликовних решења иницијала. Ученици којима предаје професорка ликовне културе Драгана Бакић, остварили су запажен успех. Кристина Ковачевић 7/3, Далибор Зарић 7/2 и Николина Јовановић 5/1, ђаци Основне школе „Десанка Максимовић“, поделили су друга места. Док су ђаци Основне школе „Свети Сава“ Виктор Павловић 8/3, Мина Адамовић 7/3 и Елена Ковачевић 7/3, освојили трећа места. Сви заједно присуствовали су свечаној приредби и додели награда, која је организована у Основној школи „Бора Радић“ у Баваништу.