Велики успех ученице из Враћевшнице

Удружење професора француског језика, у сарадњи са Француским Институтом, расписало је конкурс поводом прославе Дана Франкофоније, за ученике основних и средњих школа. У категорији ученика 7. и 8. разреда, ученица Основне школе „Десанка Максимовић”, издвојеног одељења у Враћевшници, Дарија Стефановић, освојила је прво место. На конкурсу је учествовало преко 70 ученика из Србије, а имали су задатак да кроз један ликовно-поетски рад представе своје виђење Француске.

Награде су додељене у просторијама Француског Института у Београду, у суботу 25. марта 2017. године. Ученике и њихове наставнике су дочекали аташе за француску културу при Француском Институту, Florence Kohtz, председница Удружења професора француског језика, Татјана Шотра, као и аутори пројекта. Након свечане доделе награда, ученички радови су изложени и посетиоци ће моћи у наредном периоду да уживају у правим уметничким делима. Љубазни домаћини су показали учесницима просторије Института, упознали их ближе са француском културом, а након тога су уприличили закуску.

Сања Петровић,професор француског језика