Међународни дан матерњег језика

У нашој школи обележен је Међународни дан матерњег језика, који се слави 21.фебруара.

Унеско га је прогласио 1999. године. Генерална скупштина Уједињених народа признала је резолуцијом овај празник и одредила 2008.годину за међународну годину језика. Овај празник настао је након међународног признања од 1952. године када је полиција и војска источног Пакистана убила неколико бангладешких студената у Даки.

Међународни дан матерњег језика редовно прослављају чланице Унеско–а како би промовисале језичку и културну разноликост . Ученици су се бавили представљањем различитих култура и притом указали на мултилингвизам. Пронашли смо занимљиве чињенице и податке које су наш језик повазали са осталим језицима.Човек је богат онолико колико језика говори.

Виолета Стевановић