Екскурзија III разреда 2016.

Ученици трећег разреда са својим учитељима и једним представником Савета родитеља, 10. јуна 2016. године у организацији агенције „ Konvoj- travel“ били су на једнодневној екскурзији, на релацији: Г. Милановац – Сирогојно – Дрвенград – Мокра Гора – Г. Милановац.

По договореном времену у осам часова испред школе, после прегледа аутобуса, кренули смо у весели провод. Доручак је био у Овчар Бањи, а затим смо обишли етно-село у Сирогојну, које је јединствени музеј под отвореним небом. Пут смо наставили преко Кремана ка Мокрој Гори. Панорамски разгледали комплекс Дрвенград и гледали филм „ Плави циганин“, који је режирао Емир Кустурица. Филм говори о насиљу у ромској породици. Лоше време нас је омело да посетимо све што смо желели да видимо у Дрвенграду. Потом, отишли смо на вожњу чувеним Ћиром, возом “Носталгија” који саобраћа од Мокре Горе до станице Витаси. Такозвана Шарганска осмица је део пруге узаног колосека између Ужица и Вишеграда, односно Мокре Горе и Кремана, преко брда Шаргана. Вожња је трајала два и по сата. После незаборавног путовања, жамора и препознатљивог дима парне локомотиве, кренули смо за Горњи Милановац. Са једном краћом паузом стигли смо у двадесет један час и двадесет минута.

Остварени су циљеви и задаци екскурзије:

– продубљивање, проширивање и обогаћивање знања и искустава ученика

– развијање љубави према својој земљи, њеној историји, култури и природним лепотама

– неговање солидарности, хуманизма, другарства и осећаја заједништва

– изграђивање еколошких навика

– подстицање код ученика одговорности за сопствено понашање

Актив трећег разреда