школаШколске вести

Посета Милановачком позоришту

Поједини ученици старијих разреда, чланови Драмске секције и Клуба новинарства, посетили су Милановачко позориште са наставницом српског језика Иваном Ђорђевић поводом Светског дана позоришта.
О развоју Милановачког позоришта, изузетним и значајним наградама које су освојили својим ангажовањем, говорио нам је Пеђа Лошић, један од глумаца пометутог позоришта. Стрпљиво је одговарао на сва знатижељна питања ученика : о начину припреме за сцену, начину извођења и учењу текста. Током посете ученици су имали прилику да гледају и саму припрему глумаца за извођење представе. Одгледали су и тренутну представу на репертоару,, Ивица и Марица „.
Позоришна уметност има позитиван васпитан утицај на децу и зато је циљ ове посете био да ученици стекну ново искуство, да се заинтресују за одлазак у позориште и стварање нове представе, али и објашњење и боље разумевање позоришног појмовника.
Одлазак на позоришну представу је јединствено искуство за свако дете које му нуди сусрет са новим искуством и светом.